Jaki olej z czarnuszki dla dziecka wybrać?

Redakcja

1 marca, 2024

Czarnuszka to przyprawa o bardzo ciekawym działaniu, ponieważ obecnie jest to najlepszy środek przeciwalergiczny, który również bardzo dobrze sprawdza się podczas leczenia kataru siennego. Regularne zażywanie czarnuszki w formie oleju może również pomagać przy obniżaniu ciśnienia krwi oraz przy zwalczaniu niechcianego cholesterolu. Warto również wiedzieć o tym, że wzmacnia ona układ odpornościowy i działa zapobiegawczo przeciw osteoporozie. Jak więc widać olej z czarnuszki ma wiele wspaniałych właściwości. Warto zatem zacząć go stosować, aby zadbać o swój stan zdrowia.

Olej z czarnuszki dla dzieci

Jako iż olej z czarnuszki posiada wiele leczniczych zastosowań, to warto go zacząć podawać dzieciom. Trzeba mieć jednak na uwadze kilka kluczowych rzeczy, zanim podamy go dziecku. Przede wszystkim olej z czarnuszki charakteryzuje się bardzo wyrazistym smakiem, dlatego najlepiej zacząć podawać go dziecku, które ukończyło już przynajmniej jeden rok życia. Samo podawanie dziecku powinno przebiegać w sposób stopniowy. Najlepiej zacząć od bardzo małych dawek, które następnie należy zwiększać. Specjaliści zalecają, aby pełną łyżeczkę podawać raz dziennie, gdy ma ono więcej niż 6 lat. Stosując delikatne dawkowanie, olej z czarnuszki jest w pełni bezpieczny dla dziecka.

Jaki olej z czarnuszki dla dziecka wybrać?

W kwestii tego, jaki olej z czarnuszki będzie najlepszy dla dziecka, najlepiej jest pod uwagę wsiąść przede wszystkim pochodzenie i jego świeżość. Pochodzący prosto od producenta jest najlepszym rozwiązaniem. Warto również zainwestować w zimnotłoczony olej z czarnuszki, ponieważ wytwarzany jest on w bardzo uproszczony sposób, przez co nie podlega in żadnej filtracji czy podgrzewaniu. Jest on więc maksymalnie napełniony wszystkie składnikami, które wpływają pozytywnie na zdrowie. Dodatkowo jest pełny wielonienasyconych kwasów tłuszczowych, związków sterolowych oraz licznych tokoferoli i biopierwiastków. Oznacza to, że nawet mała dawka takiego olejku podana dziecku, będzie miała pozytywny wpływ na zdrowie.

Jak należy dziecku podawać olejek z czarnuszki?

Dzieci początkowo mogą niechętnie chcieć zażywać olejek z czarnuszki, ponieważ posiada on wyrazisty gorzkawo-pieprzny smak, który nie jest zbyt przyjemny podczas pierwszego kontaktu. Z tego też powodu należy rozpocząć podawanie go dziecku w przemyślany sposób. Dobrze jest rozpocząć od podawania w parze z jakimś sokiem. W ten sposób nieprzyjemny smak zostanie nieco zredukowany. Oczywiście należy początkowo podawać zaledwie kilka kropel, gdyż zbyt duża dawka oleju z czarnuszki z pewnością zniechęci dziecko do dalszego zażywania tej przyprawy. Można również spróbować połączyć go z miodem luz z innym olejem. Nie straci on swoich właściwości, ale za to będzie znacznie przyjemniejszy w smaku, dzięki czemu dziecko z czasem oswoi się z jego intensywnym i wyrazistym smakiem.

Polecane: